США модернізували для України РЕБ на F-16
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Американські військові поліпшили системи радіоелектронної боротьби для винищувачів F-16, які західні партнери надають Україні.
Про це повідомив підрозділ Військово-повітряних сил США 350th Spectrum Warfare Wing.
Цією модернізацією займалася американська 68 ескадрилья радіоелектронної боротьби (68 EWS) зі своїми данськими та норвезькими колегами.
Як розповіли військові, підсистеми РЕБ вимагали перепрограмування, аби бути ефективними проти нових російських загроз.
Перед фахівцями постало дві проблеми: системи, що використовують на літаках F-16, які передають Україні, немає на озброєнні США, а також короткі терміни для оптимізації — відповідно до постачання самих винищувачів.
– Більшість центрів перепрограмування сказали б “ніяк”, підходячи до цього завдання; це незрозуміла політика. Ми подивилися одне на одного і сказали: “Якщо не ми, то хто?” Ми найкращі люди для цього, — сказав головний інженер 68 EWS.
Фахівці зібрали досвідчених експертів і молодих інженерів, щоб перепрограмувати незнайому їм систему РЕБ. Команда за два тижні вивчила її, зокрема, декого відправили за кордон до лабораторії країни-партнера для спільної розробки та тестування системи.
Там зазначили, що Україна є офіційним іноземним замовником послуг, тож підрозділ забезпечуватиме перепрограмування на основі відгуків від українців.
Очільник 68 EWS наголосив, що лише F-16 із перепрограмованими комплексами не дозволять досягнути домінування в повітрі, але це може надати ситуаційну перевагу для досягнення цілей, які мають стратегічне значення та вплив.
Підготував: Сергій Дага





Политика «Мрачная перспектива для РФ: Директор ЦРУ передал ФСБ собственную оценку войны против Украины»
Мир «Через 15 лет после ареста в тюрьме ООН скончался "Боснийский мясник" Ратко Младич»
Политика «Уряд підтримав документ про забезпечення правового захисту для іноземців, які беруть участь у війні за Україну»
Мир «Анне Ліндбо перенесла шлюбну церемонію на тлі національної жалоби»
Происшествия «Спецслужбы РФ вербует родственников пленных для шпионажа и диверсий – СБУ»
Происшествия «37 людей загинули у Бучанському районі Київщини, де російський удар спровокував детонацію»