Медики Ефіопії зареєстрували спалах вірусу, від якого немає вакцини: це "родич" Еболи
Ілюстративне фото з відкритих джерел
В Ефіопії вперше зафіксовано спалах вірусу Марбург - рідкісної та смертельно небезпечної геморагічної лихоманки, спорідненої з вірусом Ебола. Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на Всесвітню організацію охорони здоров’я.
14 листопада на півдні країни лабораторно підтвердили щонайменше дев’ять випадків зараження. Міністерство охорони здоров’я Ефіопії офіційно оголосило про спалах.
Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що організація надає підтримку в локалізації захворювання та запобіганні його поширенню за межі країни.
Вірус передається через контакт з біологічними рідинами інфікованих людей або забрудненими поверхнями. Його природним резервуаром вважають кажанів. Основні симптоми: гарячка, головний біль, озноб, біль у м’язах, нудота, блювання, діарея, у тяжких випадках - кровотечі та поліорганна недостатність.
Середній рівень смертності сягає близько 50%, а летальні випадки зазвичай настають на 8–9 день хвороби. Вакцини чи специфічного лікування наразі не існує. Застосовується лише підтримувальна терапія.
Підготував: Сергій Дага





Политика «Отсутствие мирного плана - это продолжение войны, которую европейцы не могут сами поддерживать, и которую Украина не может выиграть, – NYP»
Политика «Зеленський відповів Трампу щодо виборів в Україні»
Происшествия «Україна втратила ще одного пілота тактичної авіації»
Политика «Зеленський розповів про результати перемовин у Лондоні»
Происшествия «Спротив триває: 1384-та доба протистояння України збройної агресії Росії»
Мир «Токіо відхилило пропозицію ЄС використати заморожені росактиви на користь України»