Будапешт подав до суду на Брюссель через заборону російського газу
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Угорщина оскаржує в суді рішення Євросоюзу, яке забороняє країнам-членам імпортувати російський газ. Про подання позову до Суду ЄС повідомив міністр закордонних справ Петер Сіярто.
За словами глави МЗС, позов ґрунтується на трьох аргументах. Перший — Брюссель не мав права ухвалювати таке рішення поза межами санкційного механізму, для якого потрібна одностайність усіх держав. Другий — питання закупівлі енергоносіїв належить до компетенції окремих країн, що закріплено в установчих договорах ЄС. Третій — принцип енергетичної солідарності, який передбачає гарантії безперебійного постачання енергії для членів союзу.
Сіярто заявив, що для Угорщини альтернативи російським енергоносіям є дорожчими та менш надійними, а відмова від них може поставити під загрозу енергетичну безпеку та стримування тарифів. За його оцінкою, розгляд справи може тривати до двох років.
BAGNET нагадує, у травні 2022 року ЄС представив програму REPowerEU для поступової відмови від залежності від російського газу. У грудні 2025-го країни союзу узгодили план припинення імпорту трубопровідного газу та скрапленого природного газу з РФ до 2027 року, а 26 січня Рада ЄС офіційно затвердила відповідне рішення з механізмами контролю постачань і пошуку альтернативних джерел енергії.
Підготував: Сергій Дага





Политика «Трамп ответил на вопрос, обещал ли он Путину весь Донбасс»
Происшествия «Війну в Україні назвав "громадянською": СБУ повідомила про нову підозру ексдепутату Мураєву»
Мир «Польша готовит предложения по размещению дополнительных сил США»
Происшествия «У МЗС прокоментували інформацію про нібито український дрон біля берегів Греції»
Мир «Пентагон оцінив війну США з Іраном у 29 млрд доларів»
Спорт «У 92 роки помер Михайло Маціх – колишній тренер братів Кличків та Шатерникової»