13:38 / 09.01.2026 Мир

Китайська розвідка отримала доступ до систем електронної пошти комітетів Конгресу США, – FT

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Китайські хакери отримали доступ до електронних поштових скриньок співробітників впливових комітетів Палати представників США у межах масштабної кампанії кібершпигунства під назвою "Соляний тайфун". Про це повідомляє Financial Times.

За даними співрозмовників видання, китайська розвідка отримала доступ до систем електронної пошти, якими користуються співробітники комітету Палати представників з питань Китаю, а також помічники в комітетах із закордонних справ, розвідки та Збройних сил. Вторгнення виявили у грудні.

Атаки пов’язують із діяльністю Міністерства державної безпеки Китаю, яке протягом кількох років використовує інфраструктуру "Соляного тайфуну". За даними джерел, ця система дозволяє отримувати доступ до незашифрованих телефонних дзвінків, текстових повідомлень і голосової пошти в США, а в окремих випадках — і до облікових записів електронної пошти.

Також повідомляється, що "Соляний тайфун" упродовж останніх років перехоплював дзвінки високопосадовців США. Сенатор Марк Ворнер, провідний демократ у комітеті Сенату з питань розвідки, у грудні заявляв, що його "спантеличує" недостатня увага до цієї загрози.

Як зазначає видання, американські телекомунікаційні компанії не здійснили повноцінних заходів захисту від "Соляного тайфуну" через високі витрати на підвищення стійкості мереж. Водночас Міністерство фінансів США у грудні розглядало можливість запровадження санкцій проти мобільних операторів, але відмовилося від цього кроку через побоювання зірвати домовленості, досягнуті між Дональдом Трампом та Сі Цзіньпінем під час зустрічі в жовтні.

Підготував: Сергій Дага