20:02 / 07.11.2025 Мир

Рубіо уже "передбачив" політичну кар'єру Венса

Віцепрезидент Джей Ді Венс є головним фаворитом у боротьбі за республіканську номінацію на президентських виборах 2028 року,  зазначає Politico, посилаючись на приватні розмови Марко Рубіо. 

Державний секретар США, за даними видання, також заявив про готовність підтримати Венса, якщо той вирішить висунути свою кандидатуру.

"Марко чітко дав зрозуміти, що якщо Джей Ді вирішить балотуватися, він стане кандидатом від партії. Рубіо зробить усе можливе, щоб допомогти віцепрезидентові у цих зусиллях", — повідомило джерело, наближене до держсекретаря.

Такі приватні заяви, на думку журналістів, свідчать про те, що частина республіканців уже готується до боротьби за лідерство в партії після завершення каденції Дональда Трампа, попри те, що його другий термін лише нещодавно розпочався.

Сам Трамп неодноразово називав Венса та Рубіо своїми можливими наступниками. Обоє політиків запевняють, що підтримують дружні стосунки та не конкурують між собою.

"Ніхто не очікує, що Марко залишить уряд чи почне критикувати чинного віцепрезидента", — зазначило ще одне джерело.

За словами іншого співрозмовника, близького до Білого дому, "існує очікування, що Джей Ді висуне свою кандидатуру, а Рубіо стане його напарником на виборах".

Водночас, згідно з опитуванням Politico, серед виборців, які підтримували Трампа у 2024 році, Венс наразі має найвищий рівень підтримки. 35% респондентів заявили, що хотіли б бачити саме його кандидатом від Республіканської партії у 2028-му. Для порівняння, лише 2% опитаних назвали Рубіо, тоді як 60% не визначилися або не хочуть бачити жодного з них, а ще 28% висловилися на користь самого Трампа.

Підготувала: Ніна Петрович

ТЭГИ: