15:47 / 19.05.2024 Мир

Зміни в путінському уряді говорять про те, що ворог намірився вести довгу війну

Нещодавні зміни в російському в уряді вказують на те, що російський президент Володимир Путін планує кардинально змінити Росію та перевести її на ту, що постійно веде війни з глибокими наслідками для решти світу, передає Главком, посилаючись на статтю експерта з питань Росії Марка Галеотті у The Times.

Так є зміна у міноборони Росії, де замість Сєргея Шойгу відтепер головне військове відомство країни очолюватиме колишній віце-прем’єр Андрєй Бєлоусов.

“Нова людина, економіст за освітою, не більше солдат, ніж його попередник, але він є організатором і планувальником, якого було призначено підготувати міністерство – і країну – до тривалої війни” – йдеться у матеріалі.

Як зазначається, під час своєї промови у Раді федерації новопризначений голова міноборони Росії вказав, що пріоритетними напрямками його діяльності буде інтеграція оборонної та цивільної економік. На практиці це означає переведення економіки країни на потреби війни.

Видання вказує, що перетворення Росії на державу, яка постійно веде війну, має багато позитивних переваг для влади – це означає, що держава буде більш ретельно контролювати економіку, тому наближені до Путіна будуть мати більше можливостей красти. Також у мілітаризованій державі легше виправдати придушення критичних голосів і є алібі на всі невиконані обіцянки щодо економіки, інфраструктури та соціального забезпечення.

“В Україні це не закінчиться. На жаль, малоймовірно, що цей конфлікт буде вирішено в найближчі кілька років, але в будь-якому випадку Путін дав зрозуміти, що він сприймає це, по суті, як проксі-війну із Заходом. Немає вірогідних доказів того, що він має будь-яке бажання розпочати прямий конфлікт із НАТО, але він вважає себе тим, хто вже перебуває у стані війни – економічної, політичної, культурної та соціальної – із Заходом” – йдеться у матеріалі.

Підготувала: Ніна Петрович