13:15 / 12.05.2022 Мир

Британія уклала зі Швецією та Фінляндією угоди про гарантії безпеки

Фото: Борис Джонсон і Магдалена Андерссон

Велика Британія уклала зі Швецією та Фінляндією угоди про гарантії безпеки. Про це йдеться в заяві канцелярії британського прем'єр-міністра Бориса Джонсона.

Ми рішуче та беззастережно підтримуємо Швецію та Фінляндію, підписання даних декларацій у сфері безпеки є символом міцної довіри між країнами.

Це не короткострокова програма, а довгострокове зобов'язання зміцнювати військові зв'язки та глобальну стабільність, а також зміцнювати обороноздатність Європи для майбутніх поколінь.

11 травня Борис Джонсон під час візиту до Стокгольма підписав угоду з прем'єр-міністром Швеції Магдаленою Андерссон. Прем'єр пояснив, що декларація Лондона та Стокгольма у сфері безпеки передбачає надання Лондоном "допомоги шведському уряду у разі поводження з відповідним проханням".

У програмі глави британського уряду на 11 травня - поїздка до Фінляндії для підписання аналогічної угоди. 

Сполучене Королівство зможе збільшити свою військову присутність в обох державах шляхом розміщення бойової техніки та особового складу, а також тісно працювати спільно в галузі розробки нових технологій та збору розвідувальної інформації.

BAGNET нагадує, що Велика Британія передасть Україні БМП Stormer з ПЗРК Starstreak, а також ракети "повітря-земля" Brimstone.

Підготував: Сергій Дага