На Сонці різко знизилася кількість плям
Ілюстративне фото з відкритих джерел
На зверненому до Землі боці Сонця майже повністю зникли сонячні плями. Про це повідомляють вчені-астрономи, пише The Astronomical Journal.
Зниження кількості плям зазвичай супроводжується зменшенням спалахової активності. За даними вчених, на високоточних космічних знімках на поверхні зірки зараз можна виявити не більше чотирьох ледь помітних областей з плямами. Аналогічна ситуація, ймовірно, спостерігається і на звороті Сонця.
Якщо нічого не зміниться, то кількість спалахів на початок наступного тижня може повністю піти в нуль на радість метеозалежним і на горі радіоаматорам.
При цьому з понеділка, 18 серпня, очікуються геомагнітні бурі через наближення корональної дірки. У п'ятницю, 15 серпня, вчені повідомили про стрімке зростання великої корональної діри на зверненій до Землі стороні Сонця. За добу площа дірки збільшилась майже на 50%.
За інформацією вчених, в області діри очікують "особливо швидкий і щільний потік сонячного вітру", оскільки потемніння спостерігається не лише у верхніх, а й у нижніх шарах сонячної атмосфери.
Спалахи на Сонці, як правило, супроводжуються викидами сонячної плазми, хмари якої, досягаючи Землі, можуть провокувати магнітні бурі.
Підготував: Сергій Дага





Мир «Окремі політики в Чехії пропонують і собі забрати ордени у Зеленського»
Наука и техника «CERN на чотири роки зупинив Великий адронний колайдер»
Общество «Глава оборонного відомства заявив про "тисячі" охочих підписати нові військові контракти»
Мир «Россияне стали чаще спрашивать о конце войны, – ISW»
Мир «Шахрайство на мільярд: У США китайського мільярдера-дисидента засудили до 30 років ув'язнення»
Экономика «Нацбанк вводить в обіг нову пам’ятну монету "Кирило Кожум’яка"»