Нейросеть з ймовірністю 95% стане причиною вимирання людства, – The Times
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Ймовірність вимирання людства через штучний інтелект (ШІ) становить не менше 95% за збереження поточних темпів розвитку технологій. Про це британській газеті The Times заявив глава некомерційної організації Machine Intelligence Research Institute, колишній інженер компаній Google та Microsoft Нейт Соарес.
За його словами, сучасні системи ШІ перебувають у початковій стадії, однак у найближчому майбутньому вони зможуть самостійно ставити цілі, ухвалювати рішення та планувати на довгострокову перспективу. Експерт порівняв ситуацію з рухом до урвища на величезній швидкості:
– Я не говорю, що ми не зможемо зупинити машину. Але ми просто мчимо на всіх парах до урвища.
Особливу загрозу, на думку вченого, становить неможливість контролю за процесами ухвалення рішень штучного інтелекту та його здатність до систематичного обману.
– Ми не матимемо можливості дізнатися правду. Багато внутрішніх процесів ухвалення рішень в ШІ вже незбагненні для людей, – каже вчений.
Одним з лякаючих сценаріїв, наведених газетою, є можливий випуск ШІ біологічної зброї, яка зможе непомітно заразити більшу частину населення великих міст.
Підготував: Сергій Дага





Политика «Федоров сказав, що потрібно Україні, щоб добити Росію»
Мир «У Швеції прогнозують довготривалу небезпеку від РФ незалежно від зміни влади»
Происшествия «Тищенко повідомили про підозру у хабарництві та легалізації доходів»
Мир «Сини Трампа таємно заробляють мільярди на казахстанському вольфрамі, – NYT»
Политика «Європейський досвід примирення має стати основою для українсько-польського діалогу, - Кондратюк»
Мир «У Національному кіберуправлінні Ізраїлю заявили про різке збільшення кібератак з боку Ірану»