У Єгипті знайшли стародавні майстерні з бальзамування тіл та гробниці з артефактами (фото)
Фото: reuters.com
Вчені знайшли стародавні майстерні з муміфікації людей і тварин та нові гробниці під час археологічних розкопок у Єгипті.
Ймовірно, гробниці могли належати священникам, повідомляє Reuters.
"Дві великі "майстерні бальзамування" відносять до 30-ї династії (380-343 рр. до н. е.) і епохи Птолемеїв (305-30 рр. до н. е.)", – розповів голова Вищої ради старожитностей Єгипту Мостафа Вазірі.
Одна з них створена для людей, інша – для тварин.

Також вчені виявили всі інструменти, які єгиптяни використовували для бальзамування тіл:
- кам’яні ложки;
- глиняні горщики;
- ритуальні посудини;
- спеціальну сіль;
- полотно.
Крім цього, дослідники розкопали дві невеликі гробниці, яким приблизно 4,4 і 3.4 тис. років. Припускають, що вони належали двом священникам.

На стінах однієї з гробниць є написи про землеробство, полювання та іншу повсякденну діяльність. На іншій – зображення померлих людей в різних позах.

Ці відкриття зробили після річних розкопок поблизу святилища богині сонця за захисниці вагітних жінок – Бастет. Воно знаходиться приблизно 30 км на південь від Каїру, столиці Єгипту.
Підготував: Сергій Дага





Политика «Навіть великі поступки Києва не задовольнять Путіна, – Блінкен»
Мир «Трамп для ВМС США: Глава белого дома объявил о строительстве нового военного корабля»
Политика «Україна домагається екстрадиції російського вченого, затриманого у Варшаві»
Спорт «Ентоні Джошуа отримав дарунок від українських воїнів»
Общество «З січня 2026 року прискорять перетин кордону на залізниці»
Происшествия «Спецоперація СБУ в Чорному морі: перед атакою на субмарину вивели з ладу літак-розвідник РФ»