06:35 / 04.05.2021 Наука и техника

Infineon знайшла заміну кремнію в нових продуктивних силових модулях для електроприводів авто

Infineon Technologies запускає новий силовий модуль з технологією CoolSiC MOSFET для автомобільних додатків. Застосування карбіду кремнію замість кремнію забезпечує більш високу ефективність перетворювачів в електромобілях, повідомляє electrive.com.

Ця технологія використовується, серед іншого, у Hyundai Ioniq 5. З тією ж вимогою до місця, силовий модуль, який називається HybridPACK Drive CoolSiC в електронному приводі, забезпечує більш високу продуктивність завдяки переходу на карбід кремнію, згідно Infineon.

Infineon говорить про потужність до 250 кВт для класу 1200 вольт, а також про "більший діапазон, менший розмір батареї та оптимізований розмір системи за менших витрат". Модуль доступний у двох версіях з різним числом мікросхем, тому в класі 1200 В існує або номінальна поточна версія 400 А або 200 А постійного струму.

Infineon оптимізував модуль для тягових перетворювачів в електромобілях, особливо в автомобілях з 800-вольтовими системами та великою ємністю акумулятора. Нова версія SiC відповідає попередньому модулю з кремнієвою технологією EDT2, який вперше був представлений в 2017 році і пропонував масштабований діапазон потужності від 100 до 180 кВт в класі 750 і 1200 В. "Infineon заявляє, що це їхній провідний на ринку силовий модуль" з послужним списком більше одного мільйона одиниць, що поставляються для більш ніж 20 платформ електромобілів".

Новий модуль CoolSiC тепер використовує структуру транзистору MOSFET з карбіду кремнію Infineon. Це досягається більш високою щільністю комірок і, отже, "конкурентоспроможною метрикою продуктивності". "Автомобільний ринок електронної мобільності став надзвичайно динамічним, прокладаючи грунт для ідей та інновацій", - говорить Марк Мюнцер, керівник відділу інновацій та нових технологій у Infineon. "Оскільки ціна пристроїв SiC суттєво знижується, комерціалізація рішень SiC прискориться, що призведе до більш економічних платформ, що застосовують технологію SiC для поліпшення асортименту електромобілів".

У своєму оголошенні про запуск нового модуля група називає Hyundai Motor Group серед інших клієнтів. Південнокорейська компанія випускає машини з 800-вольтовою технологією на своїй новій електричній глобальній модульній платформі (E-GMP) з Hyundai Ioniq 5 та Kia EV6. "Використовуючи тягові інвертори на базі силового модуля Infineon CoolSiC, ми змогли збільшити дальність дії автомобіля більш ніж на п'ять відсотків завдяки підвищенню ефективності в результаті менших втрат цього рішення SiC порівняно з рішенням на основі Si", - сказав д-р. Джин-Хван Юнг, керівник групи з розвитку електрифікації Hyundai Motor Group.

За інформацією Infineon, новий силовий модуль SiC вже виготовляється і буде доступний з червня 2021 року.