МОН: У вишах взимку з'явиться "нульовий курс" з підготовкою до НМТ
Ілюстративне фото з відкритих джерел
В українських вишах цієї зими запустять "нульовий курс" у рамках політики "зимового вступу". Тепер виші відкриватимуть набір на 3-6-місячне навчання з підготовкою до НМТ. Про це повідомило Міністерство освіти та науки.
Обов’язковими є українська мова, математика та історія України, а також один вибірковий предмет (іноземна, природничі дисципліни або література) - по 90 аудиторних годин кожен. Навчання можливе в денному (аудиторному) та дистанційному форматах.
Держава забезпечить адресну підтримку тим категоріям вступників, які цього найбільше потребують: жителям тимчасово окупованих територій, ветеранам і військовослужбовцям. Для них передбачено гранти на це навчання, стипендії (для денної форми) та оплату проживання в гуртожитку, якщо потрібно.
"Зимовий вступ" покликаний зменшити освітні втрати, допомогти вступникам безпечніше підготуватися до НМТ і наперед визначитися з подальшою траєкторією.
У разі продовження навчання в обраному виші абітурієнту дадуть до 15 додаткових балів до загального конкурсного бала під час зарахування на перший курс у цей же університет, залежно від спеціальності.
Підготував: Сергій Дага





Политика «Співпраця зі США триває у динамічному режимі, а Україна демонструє максимальну оперативність у роботі, – Зеленський»
Общество «Доньку Павла Вовка пов’язують зі справою про держзраду та вплив РФ, – Жернаков»
Политика «Спецпосланник Стив Уиткофф сообщил, что трехсторонние переговоры возобновятся через неделю»
Мир «У Парижі вандали намагалися зруйнувати галерею, де працює донька Путіна»
Мир «Эстония намерена запретить покупку недвижимости гражданам России и Беларуси»
Мир «Європейські міністри поставили КВІР в один ряд із «Аль-Каїдою» та ІДІЛ»