У МОН затвердили зміни до типової освітньої програми для навчання дітей за кордоном
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Міністерство освіти і науки (МОН) затвердило зміни до типової освітньої програми, яка передбачає вивчення українознавчого компонента для дітей, що проживають за кордоном і відвідують місцеві школи. Про це йдеться на сайті Міністерства освіти та науки.
"Відтепер діти за кордоном зможуть вивчати не лише предмети українознавчого компонента, а й інші навчальні дисципліни. Зміни, внесені до програми, нададуть учням і ученицям можливість, окрім обов’язкових предметів українознавчого компонента, обирати додаткові дисципліни відповідно до власних освітніх потреб — наприклад, для підготовки до НМТ. Це можуть бути математика, фізика, англійська мова або інші предмети", - йдеться у повідомленні.
Також типова освітня програма містить:
- перелік предметів й інтегрованих курсів навчального плану типових освітніх програм України, вивчення яких не передбачено навчальними планами закордонних закладів освіти;
- рекомендований розподіл кількості навчальних годин на тиждень для вивчення предметів навчального плану;
- вимоги до осіб, які можуть здобувати освіту відповідно до цієї програми;
- рекомендовані форми організації освітнього процесу;
- опис інструментарію оцінювання.
Українознавчий компонент — це скорочена освітня програма для українських школярів, які тимчасово перебувають за кордоном. Вона дає змогу зменшити навчальне навантаження та зберегти зв'язок з українською системою освіти.
Підготував: Сергій Дага





Происшествия «Путин не выполняет обещания: После заявлений об энергетическом перемирии РФ запустила по Украине "Искандер-М" и 111 БПЛА»
Экономика «Очікування погіршилися: Нацбанк переглянув прогноз інфляції на 2026 рік»
Происшествия «Місто Часів Яр перетворено росіянами на руїну без укриттів і надії»
Происшествия «На Черкащині агресивно налаштований чоловік ударив ножем у шию військового ТЦК»
Политика «Самолет ВВС США, ищущий ядерные следы, приземлился в Великобритании»
Наука и техника «Археологи виявили в Мексиці гробницю віком 1400 років із великою скульптурою сови»