У столичному театрі довели, що "Лускунчика" можна слухати і без музики Чайковського
У традиційному різдвяному балеті "Лускунчик" на сцені Київської опери цьогоріч замість музики російського композитора Петра Чайковського лунатиме спеціально написана музика від українського композитора, пише "Суспільне Культура".
У 2024 році балет "Лускунчик" повертається на сцену Київського театру опери і балету. Премʼєра оновленої версії відбудеться на Різдво, 25 грудня. У театрі поділились, що ця вистава кардинально відрізнятиметься за стилістикою, формою танцю та костюмами.
Лібрето буде більш наближеним до оригінальної казки Ернста Теодора Амадея Гофмана "Лускунчик і Мишачий король", але балетмейстер Артем Шошин трохи змінив сюжетну лінію, тож вона буде "дещо несподіваною".
Саундтрек та музику для вистави створив український композитор Іван Небесний. У виставі також можна буде почути лейтмотив "Щедрика" від композитора Миколи Леонтовича.
У постановці беруть участь студенти Київського державного фахового хореографічного коледжу під керівництвом народної артистки України та балерини Катерини Кухар.
Оригінальна казка Гофмана з'явилася у 1816 році й була написана під впливом спілкування автора з дітьми його товариша, а їхні імена — Фріц і Марі — отримали головні герої "Лускунчика".
За сюжетом Марі отримує на Різдво іграшкового Лускунчика, який здатен розколювати горіхи. Вночі він оживає та захищає дівчинку він армії мишей на чолі з підступним Мишачим королем. А після перемоги Лускунчик та Марі опиняються в чарівному світі, де є солодощі, феї та різні фантастичні персонажі.
Підготувала: Ніна Петрович





Общество «"Монополія замість конкуренції": хто ділить аудиторські мільярди»
Мир «Вперше в історії Монако: Князь Альбер II засудив теракт»
Общество «Україна має невикористану перевагу у поєднанні дронів і літаків, - американський генерал»
Мир «Від Таллінна до Ґіжицка: роман Костянтина Коверзнєва з'являється в бібліотеках Європи»
Политика «Україна готова бути сильним партнером і добрим другом своїм сусідам, - президент»
Происшествия «У слідства три версії загибелі командира 154-ї бригади»