ЄС і США погодили надання Україні гарантій безпеки за аналогією до 5-ї статті НАТО, – Мерц
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Євросоюз і США погодили надання Україні гарантій безпеки, які можна порівняти з положеннями 5-ї статті НАТО. Про це заявив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц на спільній прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським у Берліні.
– Це дійсно далекосяжна змістовна угода, якої у нас раніше не було: і європейці, і американці спільно готові надати Україні гарантії безпеки, – заявив Мерц.
За словами канцлера, американська сторона "політично, а в перспективі юридично взяла на себе відповідні зобов'язання".
П'ята стаття НАТО передбачає, що збройний напад на одного з членів альянсу в Європі чи Північній Америці розглядається як напад на всіх. У цьому випадку кожна держава має право надати постраждалій стороні необхідну допомогу, включаючи застосування збройної сили.
BAGNET нагадує, президент України Володимир Зеленський допускає відмову від заявки на вступ до НАТО у разі надання з боку ЄС та інших західних країн гарантій безпеки, аналогічних тим, що діють для членів альянсу. При цьому Київ, як і раніше, розглядає можливе членство в НАТО як найкращу форму захисту від "російської агресії".
Підготував: Сергій Дага





Политика «Снижение мобилизационного возраста до 18-25 лет "уничтожит будущее Украины", – Буданов»
Мир «США и Иран ведут непрямые переговоры на фоне угроз эскалации»
Спорт «Батько британця Дюбуа відмовляє сина від нового поєдинку з Усиком»
Спорт «Новий рекорд сходження на Еверест: Непальський шерпа 32 рази піднявся на вершину»
Происшествия «Костянтинівський напрямок один із найінтенсивніших на лінії фронту»
Происшествия «Спротив триває: 1545-та доба протистояння України збройній агресії Росії»