Вашингтон вимагає поступок від Києва щодо Донбасу, – ЗМІ
Переговори між США, Україною та Росією щодо можливої мирної угоди зайшли у глухий кут через принципове питання — що робити з Донбасом. Про це повідомляє Politico.
За даними видання, американські представники наполягають, щоб Київ погодився передати Росії весь Донбас. Кремль, у свою чергу, домагається навіть тих територій, які йому не вдалося захопити під час повномасштабної війни.
Європейський чиновник, знайомий з перебігом консультацій, розповів, що Вашингтон шукає спосіб схилити Україну до територіальних поступок. За його словами, у США «продовжують думати, як переконати Україну залишити Донбас».
Україна ж заявляє, що погодиться лише на варіант, який закріпить лінію фронту на нинішніх позиціях. Зараз приблизно 30% Донбасу контролює українська сторона.
На Київ одночасно тиснуть і Москва, і Вашингтон: перша вимагає додаткових територій, другий — швидкого компромісу. За інформацією джерел, президент США Дональд Трамп вже висловлює роздратування позицією України.
Українська сторона очікує, яку роль обере Вашингтон — нейтрального посередника чи фактичного адвоката позиції Росії — і які гарантії безпеки США готові надати у разі угоди.
Раніше повідомлялося, що американська переговорна команда намагається за допомогою тиску підштовхнути Україну до ухвалення мирної домовленості, яка мала б формально завершити війну.
Підготувала: Ніна Петрович





Политика «Россия сочетает блеф о неизбежной победе с ложью о готовности к компромиссам, – постпред Украины при ООН»
Экономика «"Ощадбанк" зупинив завезення готівкової валюти в Україну»
Общество «Береза звинуватив керівництво НБУ на чолі з Андрієм Пишним у переслідуванні викривачів і журналістів»
Происшествия «СБУ нейтралізувала агентурно-бойову групу російської розвідки та ліквідувала кілера»
Общество «Верховна Рада ухвалила закон про підготовку школярів і студентів до нацспротиву»
Происшествия «Обвинувачений у вбивстві Парубія заявив, що його обікрали»