У Фінляндії створять новий підрозділ НАТО для захисту північних територій альянсу
У Фінляндії, в районі Рііхімякі відкривають третій штаб НАТО, який спеіалізуватиметься на інофрмаційних технологіях та телекомунікаціях, передає YLE.
У підрозділі працюватиме 60 осіб. НАТО сплатить частину будівництва, створення та утримання підрозділу систем управління. Як пояснив міністр оборони Антті Хяккянен, цей підрозділ посилить спроможність НАТО захищати Фінляндію та всю північну територію альянсу.
"Моє рішення про місце розташування базується на загальній оцінці національної оборони. Я врахував вимоги НАТО та перспективи оборони Фінляндії", – сказав міністр у повідомленні Міністерства оборони країнии.
Діяльність на території гарнізону Рііхімякі почнеться наступного року в тимчасових приміщеннях. Будівельні роботи для постійного місця на території гарнізону якраз починаються. За планом завершити розгортання планують протягом 2029 року.
Таким чином у Фінляндїі буде три підрозділи НАТО: Рованіємі – багатонаціональний штабний елемент (Multinational Staff Element, MNSE) передових сухопутних сил НАТО (Forward Land Forces, FLF). Бойова група діє в районах Рованіємі та Соданкюля.
Міккелі – штаб сухопутних військ НАТО Північної Європи, тобто північне командування сухопутних військ (Multi-Corps Land Component Command, MCLCC).
Рііхімякі – телекомунікаційні та інформаційні системні послуги на підтримку управління військами та командними рівнями НАТО.
Зауважимо, 9 березня в північних частинах Фінляндії, Норвегії та Швеції розпочалися військові навчання НАТО Cold Response 26. У навчаннях під керівництвом Норвегії, що триватимуть майже два тижні, беруть участь загалом 25 000 солдатів з 14 різних країн-союзниць.
На території Фінляндії в навчаннях беруть участь 7 500 солдатів, з яких трохи менше половини – фіни. Крім того, до Фінляндії прибуває близько 4 000 солдатів зі Швеції, США, Франції, Італії та Великої Британії.
Підготувала: Ніна Петрович





Мир «Чатбот Gemini переконав чоловіка, що вони пара та змусив його вчинити самогубство»
Политика «Блокирование военного подарка Украине в 90 млрд евро является законным инструментом для возобновления поставок нефти, – Фицо»
Общество «8 березня, це не про красу та весну, а про довгий шлях боротьби жінок за власні права»
Общество «В Госстате сказали, когда будет возможно провести перепись населения Украины»
Экономика «Ексдепутат ОПЗЖ Мінін продовжує свій бізнес і навіть співпрацює з Укрпоштою»
Происшествия «Військовозобов’язані та резервісти можуть бронювати час візиту до ТЦК онлайн»