Білорусь допомагає РФ красти українське зерно з окупованих територій
Тоталітарна Білорусь разом із Росією залучена до незаконного вивезення сільськогосподарської продукції з тимчасово окупованих територій України, обходячи міжнародні санкції. Упродовж 2025 року звідти було вивезено понад два мільйони тонн зернових культур.
Про це повідомив Центр протидії дезінформації при РНБО України у своєму Telegram-каналі.
За даними розслідування об’єднання колишніх білоруських силовиків BELPOL, компанії, пов’язані з експосадовцем МВС Білорусі Уладзіміром Наумовим, займаються вивезенням ріпаку та соняшнику з окупованих українських територій. Надалі цю сировину змішують із білоруською продукцією на місцевих підприємствах та реалізують під маркуванням «Зроблено в Білорусі».
У Центрі зазначають, що такі схеми стали можливими через відсутність у санкційній політиці прямої заборони на імпорт зерна з Білорусі.
У відомстві наголосили, що купуючи продукцію з позначкою білоруського походження, споживачі можуть опосередковано фінансувати режим Олександра Лукашенка та війну проти України.
Підготувала: Ніна Петрович





Киев «Сучасна художниця та ювелірна студія переосмислили скіфську спадщину, показавши український культурний код як живий алгоритм»
Мир «У Міноборони КНР заявили, що проведуть спільні військово-морські навчання з Росією»
Мир «Страны восточного фланга НАТО готовятся сдерживать РФ без скорой помощи США, – Politico»
Мир «Стало відомо про плани Емманюеля Макрона після президентства»
Политика «Более 46% поляков считает Украину ответственной за эскалацию конфликта в отношениях, – опрос»
Мир «В Кремле пожаловались, что "СВО" превратилась в "настоящую войну"»