13:28 / 12.02.2026 Мир

Мюнхенський автоконцерн BMW відкликає сотні тисяч машин через загрозу займання

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Німецький автоконцерн BMW відкликає сотні тисяч автомобілів кількох модельних серій по всьому світу через проблеми зі стартером, повідомляє Handelsblatt.

Профільний автомобільний журнал kfz-Betrieb стверджує, що загалом BMW відкликає 575 тис. автомобілів. Однак автовиробник не підтвердив Handelsblatt цю цифру, уточнивши, що йдеться про кількасот тисяч.

Перевірка показала, що магнітний вимикач може значно зношуватися після численних запусків двигуна, що загрожує коротким замиканням та локальним перегрівом.

"У найгіршому випадку це може призвести до займання автомобіля під час його роботи. У цьому випадку дим може бути видно або відчуватися запахом під час руху або при виході з автомобіля", - заявили у BMW.

Проблема стосується BMW 2 серії Coupe, кількох варіацій 3-ї, 4-ї та 5-ї серій, 6-ї серії Gran Turismo, 7-ї Limousine, а також моделей X4, X5, X6 та Z4.

У 2019 році BMW відкликала 560 тис. машин 5-ї та 6-ї серій, вироблених з 2002 по 2010 рік через можливу корозію з'єднання на електропроводці, яка може призвести до проблем із проводкою та подальшого займання.

Восени 2024 року мюнхенський виробник вже відкликав 1,15 млн автомобілів через проблеми з інтегрованою гальмівною системою.

Підготував: Сергій Дага