15:08 / 25.11.2025 Мир

Найдорожчий автомобіль у світі: суперкар Gordon Murray S1 LM став пішов з молотка за 20 млн доларів

Фото: Gordon Murray S1 LM

Суперкар Gordon Murray S1 LM, розроблений творцем культового McLaren F1 Гордоном Маррі, встановив рекорд. На торгах RM Sotheby's він пішов з молотка за $20,63 млн і став найдорожчим новим автомобілем у світі, який продали на відкритому аукціоні (не рахуючи благодійних). Він виявився дорожчим, ніж McLaren F1, який у 2021 році продали за $20,47 млн.

Gordon Murray S1 LM вважається сучасною інтерпретацією McLaren F1 GTR, який переміг у "24 годинах Ле-Мана" у 1995 році.

Автомобіль має повністю карбоновий кузов, суха маса суперкара становить лише 957 кг. Об'єм атмосферного двигуна GMA-Cosworth V12 - 4,3 л, а потужність - 708 к.с., 11 500 обертів за хвилину. Мотор працює зі шестиступеневою механікою, привід задній. Загалом буде збудовано п'ять таких автомобілів.

Переможець торгів отримає можливість персоналізувати свій суперкар разом із Гордоном Маррі та взяти участь у довідкових тестах машини разом з гонщиком Даріо Франкітті, триразовим переможцем перегонів Indy 500 та чотириразовим чемпіоном серії IndyCar.

Підготував: Сергій Дага