США відпрацювали бомбардування в 50 км від кордону з Росією
Фото: B-52H Stratofortress/Ilmavoimat
Американський стратегічний бомбардувальник B-52H Stratofortress провів тренувальні польоти та відпрацював удари по цілях у безпосередній близькості до кордону з Росії. Про це повідомили ВПС Фінляндії.
Під час тренувань літак здійснив удари по цілях на фінському військовому полігоні Сотінпуро. Після цього B-52H увійшов у повітряний простір Естонії та наблизився до російського кордону на відстань приблизно 50 кілометрів.
Упродовж польоту американський бомбардувальник супроводжували винищувачі країн-партнерів:
- Фінські винищувачі.
- Британські винищувачі.
Ці маневри відбуваються в рамках багатосторонніх навчань, організованих Командуванням ВПС США в Європі. Група стратегічних бомбардувальників B-52H прибула на авіабазу Морон в Іспанії спеціально "для проведення багатосторонніх навчань разом із Фінляндією, Литвою, Швецією та іншими союзниками та партнерами".
Мета навчань — відпрацювати дії в умовах "високого ступеню загрози", що є прямою відповіддю на поточну безпекову ситуацію в регіоні.
Варто зазначити, що останнім часом Росія кілька разів здійснювала провокації в Балтійському регіоні, залучаючи свої літаки, які залітали у повітряний простір Естонії або здійснювали польоти з вимкненими транспондерами, що збільшує напругу та підвищує значення таких навчань НАТО.
Підготував: Сергій Дага





Политика «Україна ближче до миру, ніж будь-коли, – Зеленський»
Общество «Особливий статус російської мови в Україні скасовано»
Общество «Азарова визнали винним у держзраді й заочно засудили до 15 років буцегарні»
Происшествия «Українські спецслужби підтвердили вибух на нафтопроводі, що постачає нафту до Європи, – ЗМІ»
Экономика «Фон дер Ляйен представила план финансовой поддержки Украины на 90 млрд евро»
Происшествия «Румунські військові знищили український дрон за 36 морських миль на схід від Констанци»