США допускають дозволити Угорщині купувати нафту у Росії, - Трамп
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Президент США Дональд Трамп вивчає можливість звільнити Угорщину від санкцій, запроваджених проти російської нафти. Про це він заявив під час зустрічі з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, який приїхав до Білого дому.
– Ми розглядаємо таку можливість, тому що йому (Віктору Орбану - ред.) дуже важко отримувати нафту та газ з інших регіонів. Як ви знаєте, вони не мають виходу до моря. Це велика країна, велика країна, але вони не мають моря. Вони не мають портів. І тому вони мають складну проблему, – заявив Трамп.
Тема санкцій та енергоносіїв стане однією з головних на переговорах Трампа та Орбана. Крім того на зустрічі обговорюють торгівлю та російську агресію проти України.
Під час публічної частини зустрічі в присутності преси Орбан заявив, що перемога України вимагатиме "дива". При цьому і Трамп, і Орбан впевнені, що війна незабаром закінчиться.
На запитання, чому Трамп не зустрівся з президентом путіним у Будапешті, він відповів:
– Головна проблема в тому, що вони просто поки що не хочуть зупинятися. Але я гадаю, що вони це зроблять. На мою думку, це дуже позначається на Росії.
США 22 жовтня запровадили санкції проти двох великих нафтових компаній росії "Роснафти" та "Лукойлу". Тим, хто продовжуватиме купувати у них нафту, загрожують вторинні санкції.
Угорщина та Словаччина - останні країни Євросоюзу, які закуповують російську нафту. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан домагається, щоб Сполучні Штати зробили для його країни виняток з санкцій.
Перед зустріччю Трампа з Орбаном найбільша угорська нафтогазова компанія MOL повідомила, що може замінити більшу частину постачання російської нафти паливом з інших джерел.
Підготував: Сергій Дага





Происшествия «Завербована ФСБ мешканка Волині наводила ракети на енергооб’єкти Києва»
Происшествия «Затримали на хабарі: начальник мобвідділення Хустського РТЦК та СП вимагав у війського 6 тис. доларів»
Происшествия «Ворог майже добу атакував Кривий Ріг: пошкоджена інфраструктура»
Происшествия «НАБУ викрило топпосадовців ДПСУ на схемі з контрабандою (відео)»
Происшествия «Спротив триває: 1431-ша доба протистояння України збройної агресії Росії»
Политика «Переговори США–РФ–Україна: Зеленський розкрив деталі зустрічей»