Храм Святого Сімейства у Барселоні став найвищим храмом у світі (відео)
Фото: Саграда Фамілія у Барселоні
Собор Саграда Фамілія у Барселоні став найвищою церквою у світі. Це сталося після того, як будівельники підняли вгору частину його центральної вежі. Тепер висота храму досягла 162,9 м. Це на 1,4 м вище за Ульмський собор у Німеччині (161,5 м), який був рекордсменом з висоти з 1890 року.
Будівництво собору триває з перервами з 1882 року за проектом знаменитого барселонського архітектора Антоніо Гауді. Він очолив процес, який триває досі, у 1883 році, і присвятив йому понад 40 років життя. Останні 14 років він жив поряд із базилікою.
Гауді від самого початку не припускав, що будівництво храму буде завершено за його життя. За нього було збудовано лише одну з 18 запланованих веж. У 2010 році Папа Римський Бенедикт XVI освятив Саграда Фамілія.

Наразі будівельники розпочали роботи з завершення центральної вежі Ісуса Христа та встановлення на неї хреста. Закінчення будівництва центральної вежі заплановано на 2026 рік, хоча обробка триватиме і після цього. Після завершення висота вежі сягатиме 172 метрів.
Підготував: Сергій Дага





Происшествия «Ворог майже добу атакував Кривий Ріг: пошкоджена інфраструктура»
Спорт «Арештований сноубордіст, учасник Олімпіади, який входив до списку 10 найрозшукуваніших ФБР злочинців»
Политика «Ми фіналізували гарантії безпеки. Тепер усе залежить від американської сторони, – Зеленський»
Происшествия «Районному депутату оголосили підозру у відмиванні майна»
Мир «Сенаторам США не подобається зростання кількості випадків стрілянини правоохоронців по мігрантах»
Мир «Сховався в бункері: Верховний лідер Ірану перебуває у підземному укритті через ризик удару США»