Литва збиватиме повітряні кулі контрабандистів, які запускають з території Білорусі
Прем’єрка Литви оголосила про рішучі дії проти Білорусі.
Прем’єр-міністерка Литви Інга Ругінене повідомила 27 жовтня, що країна розпочне збивати контрабандні кулі, які перетинають кордон із Білоруссю та неодноразово порушували повітряний рух Литви.
Минулого тижня Литва, член НАТО, чотири рази змушена була закривати аеропорт Вільнюса після проникнення куль у повітряний простір і тимчасово припиняти роботу прикордонних пунктів з Білоруссю у відповідь на ці випадки, інформує Reuters.
Прем'єрка додала, що кулі відправляють контрабандисти, які перевозять тютюнові вироби, а також звинуватила президента Білорусі Алєксандра Лукашенка, близького союзника Владіміра Путіна, у тому, що він не припинив ці дії.
Ругінене назвала інциденти "гібридними атаками" та повідомила, що пункти пропуску на кордоні з Білоруссю будуть закриті, за винятком поїздок дипломатів та громадян ЄС, які залишають сусідню країну.
"Сьогодні ми вирішили вжити найжорсткіших заходів, іншого шляху немає", — сказала вона на пресконференції.
Раніше прем'єрка заявляла, що країна не виключає можливості звернутися до НАТО з проханням про консультації відповідно до статті 4, яка дозволяє країнам скликати переговори НАТО "коли, на думку будь-якої з них, територіальна цілісність, політична незалежність або безпека будь-якої зі сторін перебуває під загрозою".
Підготувала: Ніна Петрович





Общество «Береза звинуватив керівництво НБУ на чолі з Андрієм Пишним у переслідуванні викривачів і журналістів»
Экономика «Україна може отримати газ з Мозамбіку»
Мир «Правоохоронці Чехії затримали підозрюваних у підпалі заводу з виробництва дронів для України»
Экономика «Україна та США обговорили кредит у 1,4 млрд дол. для модернізації енергетики та газовидобутку»
Политика «Израиль продолжает наносить удары по Ирану и Ливану»
Общество «Контррозвідка отримала нових керівників у день річниці створення служби»