11:21 / 13.10.2025 Мир

Трамп вимагає розслідувати його імпічмент в 2019 через Україну

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Президент США Дональд Трамп закликав відновити розслідування щодо спроби імпічменту, ініційованого проти нього восени 2019 року. Відповідний допис він зробив у соцмережі Truth Social, передає CNN

Він також звинуватив конгресмена Адама Шиффа, який у 2019 році був заступником голови Комітету з розвідки Палати представників Конгресу США, у "нечесності й корупції".

– Скандал з імпічментом в Україні (проти мене!) був набагато більшим незаконним обманом, ніж Вотергейт. Я щиро сподіваюся, що необхідні органи, включно з Конгресом, розслідують це! Адам "Schiffty" Шифф був дуже нечесним і корумпованим. Було порушено та просто зламано так багато законів і процедур!!!, – зазначив Трамп.

BAGNET нагадує, у жовтні-грудні 2019 року демократи у Палаті представників ініціювали імпічмент Дональда Трампа через його телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським. Демократи стверджували, що Трамп нібито тиснув на Зеленського з метою добитися оприлюднення компромату на родину Джо Байдена та бізнес його сина Хантера в Україні. 

Трамп відкидав ці звинувачення, і зрештою його виправдали, однак скандал став одним з чинників його поразки на виборах 2020 року.

Підготував: Сергій Дага