01:09 / 17.09.2023 Мир

Влада Гаваїв змінила дані про кількість жертв пожеж на підставі ДНК-тестів

Фото: apnews.com

У Гаваях влада на підставі результатів ДНК-тестів скоригувала дані про кількість загиблих унаслідок лісової пожежі на Мауї, повідомляє AP.

Раніше офіційні особи заявляли, що, на їхню думку, під час пожежі загинули щонайменше 115 людей, але подальше тестування показало, що у них є кілька зразків ДНК деяких із жертв. Згідно з якими, загинули щонайменше 97 осіб.

Кількість зниклих безвісти також зменшилася з 41 до 31.

Директор лабораторії Облікового агентства військовополонених/МВС Джон Берд сказав під час пресконференції, що поточну кількість загиблих слід вважати мінімальною, тому що цілком можливо, що кількість жертв може зрости.

Визначення кількості загиблих в Лахайні було особливо складним через збитки, завдані вогнем, і хаос, бо люди намагалися втекти. Тому в деяких випадках рештки тварин були випадково зібрані разом з останками людей.

За словами начальника поліції Мауї Джона Пеллет’єра, на цей час ідентифіковано 74 загиблих.

BAGNET нагадує, що пожежі на Гаваях спалахнули через надзвичайну спеку, а вітер від урагану "Дора" поширив вогонь на сотні кілометрів. Також Maxar показала супутникові знімки до та після пожежі на Гаваях.

А 16 серпня губернатор штату Гаваї Джош Грін повідомив, що кількість загиблих через лісові пожежі на Гаваях перевищила сотню.

Підготував: Сергій Дага