Toyota розробила електромобіль для підлітків
Фото: Електромобіль FT-Me для підлітків
Японська компанія Toyota представила компактний електромобіль FT-Me, розроблений для підлітків. У низці європейських країн до керування машиною такого класу можуть бути допущені водії віком від 14 років, повідомляє autocentre.ua.
FT-Me класифікується як квадроцикл, за аналогією з трьома моделями від концерну Stellantis: Citroen Ami, Opel Rocks-e та Fiat Topolino.
Відповідно до законодавства ЄС, у таких чотириколісних мікроавтомобілів потужність силової установки не повинна перевищувати 8 к.с., а маса - 425 кг. Крім того, максимальна швидкість має бути обмежена на позначці 45 км/год.
За габаритами Toyota FT-Me навіть менший, ніж Smart ForTwo та японські кей-кари. Довжина автомобіля - лише 2,5 метра. У Toyota стверджують, що автомобіль настільки крихітний, що займає лише половину місця для паркування.
У дах Toyota FT-Me вбудовані сонячні панелі, які у ясний день допоможуть зарядити акумулятор на додаткові 30 км ходу. Розмір акумулятора та максимальну дальність ходу в компанії поки не розкривають.
Toyota FT-Me за замовчанням підходить для водіїв з обмеженими можливостями, автомобіль оснащений ручним керуванням на кермі.
Toyota FT-Me дебютувала у статусі концепту, тож поки незрозуміло, чи надійде вона у продаж. У компанії відзначають, що міні-кар менш шкідливий для довкілля, ніж типовий електромобіль.
FT-Me споживає втричі менше енергії на кілометр, ніж звичайний електромобіль, та має на 90% менший вуглецевий слід за рахунок широкого використання перероблених матеріалів. Якщо модель з'явиться в Європі, вона стане найменшим автомобілем на ринку.

Підготував: Сергій Дага





Мир «Оппонент Орбана Мадяр заявил, что планирует переписать конституцию и завершить смену режима»
Политика «Зеленський визначить спецпредставника по Білорусі, який повинен буде тиснути на режим Лукашенка»
Происшествия «Львів розриває контракт із польською фірмою через зрив будівництва сміттєпереробного комплексу»
Происшествия «В Україні військовим обмежать доступ до азартних ігор»
Политика «Блокування кредиту ЄС для України – це не проблеми США, – представник Трампа»
Политика «Переговорники прозвітували Зеленському про підсумки візиту до США»