Україна отримає новітні радари від Hensoldt: чим вони особливі
Фото: Німецькі радари ППО від Hensoldt/hensoldt.net
Німецька компанія Hensoldt передасть Україні сучасні радарні системи на суму понад 340 мільйонів євро. Про це йдеться в офіційному повідомленні компанії. Очікується, що нове обладнання суттєво посилить українську систему протиповітряної оборони.
Головний редактор порталу "Мілітарний" Михайло Люксіков пояснив, що йдеться про сучасні радари з активною фазованою решіткою, які здатні одночасно відстежувати до 1,5 тисячі повітряних цілей у радіусі до 250 кілометрів.
– Ці радари дозволять ефективніше виявляти повітряні загрози завдяки високим технологіям. В Україні вже використовується широкий спектр радарних систем — як радянського, так і українського виробництва, а також західні зразки, які постачають партнери з 2022 року, — зазначив Люксіков.
Він також нагадав, що система IRIS-T, яка вже перебуває на озброєнні України, добре себе зарекомендувала в бойових умовах, зокрема під час знищення безпілотників, дронів та крилатих ракет. Водночас вона не здатна замінити систему Patriot, адже не має змоги ефективно перехоплювати балістичні цілі.
Підготував: Сергій Дага





Мир «Автоконцерн Xpeng купує європейський завод Volkswagen, – FT»
Происшествия «Спротив триває: 1543-тя доба протистояння України збройній агресії Росії»
Происшествия «СБУ призывает быть бдительными: Мошенники все чаще выдают себя за правоохранителей»
Происшествия «На Закарпатье экс-воспитатель интерната пытался продать 11-месячного малыша»
Шоу-биз «У Києві відбулася презентація роману-антиутопії «1984+100» командира батальйону «Братство» Олексія Середюка»
Мир «У Японії згорів буддійський храм XV століття»