06:17 / 22.05.2025 Общество

Безпека на дорогах: Автомобілістам готують штрафи до 34 000 грн

Ілюстративне фото з відкритих джерел

У Верховній Раді України підготували низку змін до чинного законодавства, які передбачають появу нових штрафів для автомобілістів. Розмір деяких штрафів зросте до 34 000 грн, повідомляє SUV News.

У першу чергу депутати хочуть скасувати "нештрафний" поріг у 20 км/год при перевищенні швидкості. Зараз водіїв не карають за порушення швидкісного ліміту в межах цього діапазону. Законодавці вважають, що це призводить до зловживань з боку недобросовісних водіїв. І скасування "нештрафного" порогу в 20 км/год дисциплінує автомобілістів.

Також народні депутати планують законодавчо обмежити допустимий рівень шуму для транспортних засобів. Мотоциклістам і власникам потужних автомобілів доведеться платити по 17 000 грн за ревіння своїх моторів у межах населених пунктів. За повторне порушення штраф зросте вдвічі до 34 000 грн.

Пропонують і заборонити дрифт у населених пунктах. Стрітрейсерів каратимуть за небезпечне маневрування на 8 500 грн. За повторне порушення штраф зросте вдвічі до 17 000 грн з позбавленням водійських прав на термін до одного року.

Також у Раді стурбовані проблемами безпеки на українських дорогах взимку. Для поліпшення ситуації підготовлений законопроект про обов’язкове використання зимових шин у період з 1 грудня до 31 березня. Порушників пропонують карати штрафом у розміі від 340 до 8 500 грн.

І вже у цьому році в Україні запрацює система автоматичної фіксації проїзду на заборонений сигнал світлофора. Нову функцію отримають вже встановлені камери автофіксації порушень ПДР, повідомили у ДУ "Центр інфраструктури та технологій МВС". Розмір штрафу за проїзд на заборонений сигнал світлофора - 510 грн.

Підготував: Сергій Дага