08:49 / 24.10.2023 Общество

У секторі Гази досі перебуває понад 330 українців, які чекають на евакуацію

Ілюстративне фото з відкритих джерел

На евакуацію зі сектору Гази записалися 337 українців, однак насправді громадян України у цьому регіоні набагато більше – близько пів тисячі. Про це повідомив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук в етері  "Радіо Свобода".

На евакуацію зголосилися сьогодні 337 громадян України. І тільки що наш представник у Палестині поінформував, що ще одна сім’я із шести осіб оформляє документи. Але я думаю, що, мабуть, пів тисячі наших громадян перебувають там.

Не всі зголосилися на виїзд. Ситуація дуже складна. На жаль, ми тут абсолютно безсилі, як посольство тут щось зробити для допомоги. Крім того, що формувати ці списки, передавати на узгодження ізраїльській, єгипетській стороні й сумлінно чекати на евакуацію. Ми сподіваємося, що днями, можливо, навіть завтра, пункт пропуску Рафах буде відкритий для іноземних громадян.

Корнійчук додав, що окрім евакуації громадян України, посольство також допомагає вивезти зі сектору Гази громадян інших держав.

Ми зобов’язалися надати допомогу молдованам, які до нас звернулися. В нас вже такий досвід був у 2021 році. Ми тоді вивезли понад 20 громадян Молдови. Зараз мова йде про 50. Болгари. Ми координуємося з поляками.

BAGNET нагадує, станом на 19 жовтня підтверджена загибель 18 громадян України. Україна залишається на другому місці після США за кількістю жертв унаслідок бойових дій в Ізраїлі.

Підготував: Сергій Дага