17:45 / 15.08.2023 Общество

Деякі депутати нарешті зрозуміли, що слід декріміналізувати порноіндустрію

У Верховній Раді реєструють законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу, які передбачають декриміналізацію порноіндустрії.

Про це повідомив народний депутат, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк у Telegram.

За словами нардепа, кримінальна відповідальність залишиться виключно за:

  • порно без згоди (порнопомста, deep fake);
  • екстремальне порно (насильництво, зоо-, некрофілія);
  • порно з дітьми і для дітей.

"Все. За все інше зі ст.301 та 302 кримінальну відповідальність прибираємо. Аби не було спокуси маніпулювати: сутенерство, втягнення в проституцію та торгівля людьми теж лишаються кримінальними злочинами (це окремі статті)", – наголосив Железняк.

Над текстом проєкту закону працювали правоохоронний комітет, Офіс ефективного регулювання BRDO та громадські організації.

Як ідеться у пояснювальній записці, проєкт закону розроблено "з метою декриміналізації діянь, пов’язаних з порнографією в частині, що не становить суспільної небезпеки, а також створенням чи утримання місць розпусти і звідництвом, як таких, що не заподіюють істотної шкоди, що посилить захист від втручання в приватне життя".

Крім того, ухвалення законопроєкту збільшить податкові надходження та виведе "з тіні" порнобізнес у тій частині, де відбудеться декриміналізація.

Статті ККУ, які порушують права людини, призводили до абсолютно диких випадків.

Скажімо, Тернопільський міськрайсуд своїм вироком визнав 20-річну українку винною у виготовленні, збуті і розповсюдженні порнографічних предметів. За продаж першої світлини, яку вона продала через соцмережу за 200 грн, покарав місяцем арешту, а за повторним епізодом (українка заробила 350 грн) засудив до 3 років позбавлення волі. Врешті звільнив від відбування основного покарання з випробуванням, встановивши їй один рік іспитового строку.

З жінки на користь держави стягнули витрати за проведення судових експертиз — а це 1 784 грн. 84 коп. Що майже втричі більше, аніж вона заробила.

Кримінальний кодекс України

Стаття 301. Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів

ч. 1. Ввезення в Україну творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру з метою збуту чи розповсюдження або їх виготовлення, зберігання, перевезення чи інше переміщення з тією самою метою, або їх збут чи розповсюдження, а також примушування до участі в їх створенні - караються штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

ч. 3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з отриманням доходу у великому розмірі, - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, що українські моделі та порноакторки запустили благодійний челендж #UACHALLENGE на підтримку України: красуні демонструють свої принади за донати на підтримку ЗСУ.