У Шольца можуть виникнути проблеми подібні до тих, що має Байден
Канцлер Німеччини Олаф Шольц може повторити долю президента США Джо Байдена, адже у нього катастрофічно низький рейтинг, пише журналіст Bild Флоріан Кайн.
Він нагадує, що 66-річний Шольц хоче переобратися канцлером Німеччини після федеральних виборів восени 2025 року.
"Але, як і Джо Байден, у нього катастрофічно низький рейтинг навіть серед однопартійців. Лише третина виборців СДПН хотіли б знову бачити його головою уряду. А саму партію канцлера підтримують лише 15% німців. Соціал-демократи можуть змусити Шольца піти і замінити його популярнішою фігурою - наприклад, міністром оборони ФРН Борисом Пісторіусом", - вважає оглядач.
Водночас професор політології Міхаель Косс з Університету Лейфана в Люнебурзі не виключає, що впливові сили в СДПН чинять тиск на Шольца, щоб той більше не балотувався.
"Але навіть якби в нас сталося те саме, що у США, все одно це була б зовсім інша політична ситуація. Ми говоримо про зовсім іншу посаду: канцлер не має влади президента, і в нас у Німеччині немає двопартійної системи. Більше того, рівень економічної, політичної та культурної поляризації в США є набагато серйознішим", - сказав експерт.
Підготувала: Ніна Петрович





Происшествия «Силовики зірвали замах на Героя України – генерал-майора ЗСУ»
Политика «Далекобійні безпілотники СБУ завдали ударів по нафтових об’єктах РФ: Зеленський подякував»
Мир «Брюссельський аеропорт попередив про можливість скасування половини рейсів у травні»
Происшествия «Спротив триває: 1525-та доба протистояння України збройній агресії Росії»
Происшествия «За кордоном складати НМТ планують 18,5 тисячі вступників, а в Україні понад 336 тисяч»
Политика «Война в Украине стала катализатором изменений в подходах Европы к безопасности, – WP»