Лідери ЄС підтримали пропозицію Трампа припинити війну в Україні на поточній лінії фронту
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Лідери ЄС підтримали пропозицію президента США Дональда Трампа щодо негайного припинення вогню в Україні. Спільну заяву опублікували від імені президента України, а також лідерів Великої Британії, Німеччини, Франції, Італії, а також глави Єврокомісії та Євроради Урсула фон дер Ляєн та Антоніу Кошта, повідомляє Reuters.
– Ми всі єдині в нашому прагненні до справедливого та міцного миру, на який заслуговує народ України. Ми рішуче підтримуємо позицію президента Трампа про те, що бойові дії мають бути негайно припинені, а нинішня лінія зіткнення має стати відправною точкою для переговорів, – йдеться у повідомленні.
У заяві стверджується, що "тактика затягування Росією щоразу показує, що Україна - єдина сторона, яка серйозно налаштована на мир".
На думку країн-підписантів, "Україна має займати максимально сильну позицію" у переговорах, а тиск на економіку та оборонну промисловість Росії має зростати, "поки що Путін не буде готовий до миру".
Лідери країн ЄС спільно з лідерами Данії, Фінляндії, Норвегії та Польщі вони заявили, що віддані принципу незастосування сили з метою зміни міжнародних кордонів.
Країни ЄС розробляють заходи щодо використання всіх заморожених активів РФ, щоб надати підтримку Україні. Цього тижня лідери країн зустрінуться у Європейській раді та проведуть обговорення у форматі "коаліції охочих", щоб обговорити подальші дії у відповідь на російську агресію.
Підготував: Сергій Дага





Мир «Трамп сказав, у чому перевага Росії над США»
Политика «Новий поворот у справі "Мідас": Міндіч подав позов проти Зеленського»
Происшествия «Спротив триває: 1547-ма доба протистояння України збройній агресії Росії»
Происшествия «На обломках российского дрона в Черниговской области обнаружили повышенный радиационный фон, – СБУ»
Происшествия «Поліціянтів підозрюють у покриванні нелегального виробництва порнографії»
Одесса «РФ ударила по гражданской и критической инфраструктуре Одессы»