10:05 / 12.09.2023 Киев

СБУ затримала детектива, який продавав персональні дані українців

У Києві викрили детективне агентство, яке "торгувало" інформацією із закритих баз даних правоохоронних органів України та незаконно стежило за громадянами. Організатором угрупування виявився колишній правоохоронець. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Організатором злочину виявився експосадовець розформованої міліції. У 2009 році він звільнився зі служби та заснував власну агенцію з надання детективних послуг. Під прикриттям легального бізнесу фігурант виконував замовлення своїх клієнтів щодо збору конфіденційної інформації на мешканців різних регіонів України.

У повідомленні йдеться, що серед відомостей були адреси проживання, номери автомобілів і мобільних телефонів громадян, а також інформація про перетин держкордону.

Відомо, що середня вартість одного "досьє" становила 200 доларів США. Сума залежала від обсягу зібраної інформації.

Для отримання персональних даних "детектив" залучив свого знайомого – чинного посадовця Національної поліції, який мав доступ до інформаційних баз правоохоронного органу.

Також власник детективного агентства приймав замовлення на негласне стеження за людьми.

Оплату за "послуги" отримував на банківську картку свого близького родича.

Під час обшуків за адресами проживання обох фігурантів виявлено мобільні телефони, на яких зберігалась інформація з обмеженим доступом, а також банківські картки із доказами незаконних "транзакцій".

Наразі "детективу" повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 361-2 Кримінального кодексу України (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації).

Його спільника – посадовця поліції – відсторонено від служби. Він підозрюється за ч. 3 ст. 362 Кримінального кодексу України (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисникам загрожує до 6 років тюремного ув’язнення.

BAGNET нагадує, 7 вересня СБУ викрила у Кривому Розі російського інформатора, який "зливав" напрямки польотів бойової авіації ЗСУ.

Підготував: Сергій Дага