Мешканка Харкова наводила ворожі обстріли по власних сусідах
15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримала ще одна агентка російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), яку затримали навесні цього року у Харкові. Вона коригувала удари по Харкову і чекала на окупацію міста та всього східного регіону України, повідомляє СБУ.
Як встановило розслідування, наведенням повітряних атак РФ займалася завербована ворогом 46-річна місцева мешканка. У поле зору окупантів жінка потрапила, коли закликала у Телеграм-каналах до захоплення Харкова.
Після вербування агентка пройшла інструктаж з прихованого стеження за локаціями Сил оборони, що базувалися на території прифронтового міста. Вона обходила місцевість та відстежувала і фотографувала розташування українських захисників. Зібрані файли з власними коментарями вона месенджером відправляла російському ГРУ.
Отримані дані окупанти використовували для підготовки масованих ударів по місту. Під час обшуків у зловмисниці вилучено смартфон із доказами роботи на ворога.
На підставі доказів, зібраних слідчими Служби безпеки, колегія суддів визнала агентку винною за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Підготувала: Ніна Петрович





Мир «КНР і РФ відпрацювали спільні удари по кораблях та ППО на морських навчаннях»
Происшествия «На Донеччині з лінії фронту евакуювали 419 людей, серед них - 39 дітей»
Политика «Внезапная смерть Линдси Грэма лишила Украину важного канала связи с Трампом, – Bloomberg»
Мир «Він був справжнім трудівником: Трамп розповів про останню розмову з Гремом»
Мир «У США оцінили потенціал України щодо виробництва Patriot»
Шоу-биз «Єврокомісія рекомендувала припинити фінансування Венеційської бієнале»