В Україні посилюють контроль онлайн-продажів
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Державна податкова служба посилює контроль за незареєстрованим бізнесом та продажами без використання РРО/ПРРО. Для пошуку потенційних порушників податківці аналізуватимуть відкриту інформацію в інтернеті, зокрема в соціальних мережах і месенджерах. Про це повідомила народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк.
За її словами, ДПС аналізуватиме відкриті дані в TikTok, Instagram, Telegram, Viber та WhatsApp.
Податківці шукатимуть як продавців товарів і послуг, які працюють через інтернет без реєстрації платниками податків, так і зареєстрований бізнес, який може приховувати виторг або не використовувати РРО/ПРРО, коли це обов’язково.
Також ДПС планує виявляти аномалії в роботі зареєстрованих підприємців. На основі отриманої інформації податкова визначатиме ризикових платників та проводитиме перевірки.
Незареєстрованих продавців планують виявляти спільно з Національною поліцією.
Спочатку з потенційними порушниками проводитимуть роз’яснювальну роботу. Якщо порушення підтвердяться та вимоги податкової ігноруватимуться, до бізнесу можуть застосувати штрафи та вимагати офіційної реєстрації діяльності.
Заходи запроваджують у межах роботи з детінізації економіки за рішенням парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.
РРО або ПРРО використовують для реєстрації розрахункових операцій під час продажу товарів чи надання послуг. У 2026 році вони є обов’язковими для ФОП 2–4 груп єдиного податку та підприємців на загальній системі, які здійснюють відповідні розрахункові операції.
Водночас ФОП першої групи звільнені від обов’язкового використання РРО/ПРРО. Реєстратори також можуть не застосовуватися, зокрема, коли оплата надходить виключно банківським переказом на IBAN без використання платіжних сервісів.
Підготував: Сергій Дага





Политика «К осени я выдвигаю самый масштабный список санкций против РФ с начала войны, – Каллас»
Происшествия «На Харківщині 25-річний рибалка загинув від удару струмом»
Спорт «ЧЄ-2026 з плавання: Шеремет з рекордом України став чемпіоном на 50-метрівці вільним стилем»
Мир «З музею на Сицилії викрали чотири картини епохи Відродження»
Мир «Кім Чен Ин підтвердив курс Пхеньяна на поглиблення відносин із Москвою»
Происшествия «Від $500 тис. Гарфілда до $25 млн Голланда: еволюція гонорарів "Людини-павука"»