07:33 / 27.09.2023 Экономика

"Українська бронетехніка" спільно із західними компаніями планує виробляти БМП Ascod в Україні

Фото: facebook.com/ukrainianarmor

"Українська бронетехніка", східноєвропейський промисловий конгломерат Czechoslovak Group та європейське відділення американської корпорації General Dynamics розглядають можливість виробництва БМП ASCOD. Про це повідомляє пресслужба "Української бронетехніки".

За словами гендиректора компанії, досвід сучасної війни продемонстрував величезну цінність броньованої техніки для збереження життя наших військових.

Саме тому ми плануємо постачати та виробляти в Україні бойові машини піхоти стандартів NATO.

Фахівці компанії спільно з військовослужбовцями ЗСУ, ДНДІ випробувань та сертифікації озброєння та військової техніки та спеціалістами холдингу “Czechoslovak Group” відвідали виробничі потужності General Dynamics European Land Systems у м. Трубія, Іспанія, де ознайомилися з унікальним виробництвом колісної та гусеничної техніки з використанням надсучасних технологій та відповідно до стандартів NATO.

Також українські військовослужбовці випробували БМП з метою порівняння динамічних властивостей ASCOD з чинною на озброєнні ЗСУ технікою.

"Обговорюємо з General Dynamics European Land Systems можливість в найкоротший термін постачати ASCOD в Україну, якнайшвидше організувати виробництво та обслуговування платформи в Україні та інтегрувати передові системи озброєння, електроніки та зв’язку для досягнення оперативної сумісності ЗСУ та NATO", – зазначається у повідомленні.

Довідка

Універсальна платформа ASCOD може бути оснащена різноманітними системами озброєння: бойовими модулями з автоматичними гарматами 30/40 мм типу МК 44 Bushmaster, баштами з гарматами калібрів 105 мм або 120 мм та протитанковими керованими ракетними комплексами.

Платформа оснащена унікальними системами балістичного та протимінного захисту, що забезпечує рівень захисту відповідно до STANAG 4569 – рівень 4 для балістичного захисту (бронебійний постріл калібру 14,5 мм) та рівень 4a/4b для протимінного захисту (10 кг вибухової речовини).

ASCOD перебуває на озброєнні провідних армій світу та країн NATO таких як: Іспанія, Великобританія, Австрія та інших.

Підготував: Сергій Дага