12:56 / 19.09.2023 Экономика

Україна подала до СОТ позови проти Польщі, Словаччини та Угорщини

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Україна подала до Світової організації торгівлі (СОТ) позови проти Польщі, Словаччини та Угорщини, які заборонили імпорт української агропродукції. Про це повідомило Міністерство економіки України.

Відповідно до Домовленості про правила та процедури вирішення спорів Угоди про заснування Світової організації торгівлі Україною подано вимоги про проведення консультацій із Словаччиною, Польщею та Угорщиною в рамках СОТ, заявила перший віцепрем’єр-міністр України - міністр економіки України Юлія Свириденко.

Для нас принципово важливим є довести, що окремі держави-члени не можуть забороняти імпорт українських товарів. Тому ми подаємо проти них позови в СОТ. Водночас ми сподіваємося, що ці держави знімуть свої обмеження і нам не доведеться довго зʼясовувати відносини в судах.

Нам потрібна солідарність з ними і захист інтересів фермерів. Розпочаті нами кроки і тиск Єврокомісії та інших держав-членів допоможуть відновити нормальну торгівлю між Україною і сусідніми державами, а також показати солідарність між нами.

За словами міністерки, внаслідок односторонньої заборони на імпорт української агропродукції з боку Польщі, Словаччини та Угорщини вітчизняні експортери вже зазнали та продовжують зазнавати значних збитків через простої, додаткові витрати та неможливість виконання зовнішньоекономічних угод.

Україна вбачає в цьому порушення трьома країнами ЄС своїх міжнародних зобов’язань. Також офіційний Київ вважає, що односторонні дії країн-членів ЄС у сфері торгівлі неприйнятні й усі країни-члени блоку мають координувати та узгоджувати торговельну політику, оскільки вона належить до виняткової компетенції ЄС.

BAGNET нагадує, що 15 вересня 2023 року Єврокомісія повідомила, що ухвалила рішення не продовжувати своє рішення щодо заборони на ввезення сільськогосподарської продукції з України. 

Разом з цим Єврокомісія зазначила, що Україна має вжити заходів, щоб запобігти будь-яким викривленням ринку в сусідніх державах-членах.

Водночас 15 вересня 2023 року Словаччина, Польща та Угорщина в односторонньому порядку запровадили національну заборону на імпорт сільськогосподарських товарів з України. 

Підготував: Сергій Дага