САП просить ВАКС конфіскувати квартиру та паркомісце, пов’язані з Кулебою
Спеціалізована Стокорупційна прокуратура звернулася до Вищого Стокорупційного суду з позовом про визнання необґрунтованими активів віцепрем’єр-міністра з відновлення України — міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби та їх стягнення в дохід держави. Про це повідомила САП.
Йдеться про квартиру та паркомісце в Києві загальною вартістю майже 5 мільйонів гривень.
За даними прокуратури, у 2021 році, коли Кулеба обіймав посаду першого заступника голови Київської міської державної адміністрації, через свою рідну сестру були укладені попередні договори купівлі-продажу цієї нерухомости.
У САП стверджують, що у 2023 році, вже перебуваючи на посаді заступника керівника Офісу президента, посадовець забезпечив укладення основних договорів купівлі-продажу квартири та паркомісця, їх державну реєстрацію, а також оформлення договорів на обслуговування майна. Для цього, за версією прокуратури, був залучений його водій.
Стокорупційна прокуратура повідомила, що проаналізувала офіційні доходи та витрати Кулеби й членів його родини. За результатами перевірки правоохоронці дійшли висновку, що законних доходів для придбання зазначених активів сім’я не мала.
У зв’язку з цим САП просить Вищий Стокорупційний суд визнати квартиру та паркомісце необґрунтованими активами та стягнути їх у власність держави.
Олексій Кулеба обіймає посаду віцепрем’єр-міністра з відновлення України — міністра розвитку громад та територій з вересня 2024 року. До цього, у січні 2023 року, президент Володимир Зеленський призначив його заступником керівника Офісу президента.
Раніше Кулеба двічі очолював Київську обласну військову адміністрацію — на початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році та з травня 2022-го до січня 2023 року. Також у 2021–2022 роках він працював першим заступником голови Київської міської державної адміністрації, а до того очолював Департамент міського благоустрою Київської міської ради.
Підготувала: Ніна Петрович





Происшествия «Дрони вдарили по Краснодарському краю: горів Слов’янський нафтопереробний завод»
Политика «Нова ініціатива Зеленського: До Ради внесли законопроект, який передбачає встановлення ордена Європи»
Политика «Путин рассказал детали встречи с Трампом в Анкоридже»
Происшествия «Лейпциг временно остался без трамваев из-за аномальной жары»
Мир «Авіакатастрофа у Франції: Розбився приватний літак з медсестрами, загинули 11 людей»
Киев «У Києві встановлять пам'ятник гетьманові Івану Мазепі»