18:08 / 16.03.2026 Происшествия

Росія застосувала модернізовані безпілотники з mesh-мережами

Вранці 16 березня країна-агресор здійснила масштабну атаку дронами на територію України. За даними Повітряних сил ЗСУ, близько 9-ї години ранку було зафіксовано нетипове застосування безпілотників: вони використовували сучасні канали зв’язку, зокрема mesh-мережі, що дозволяє керувати ними в режимі реального часу.

Начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил Юрій Ігнат повідомив, що майже всі дрони вдалося збити. У центрі Києва вже знайшли уламки, які мають ідентифікувати фахівці.

Ігнат наголосив, що Росія постійно модернізує свої безпілотники: вони стають менш помітними та складнішими для придушення засобами РЕБ. Якщо на початку вторгнення антени мали чотири елементи, то тепер їхня кількість зросла до 16, з’являються нові типи антен, які важче нейтралізувати.

Він також прокоментував повідомлення про швидкісну повітряну ціль, схожу за характеристиками на крилату ракету. Наразі ця інформація не підтверджена — ймовірно, йшлося про перешкоду або хибну ціль. Даних про руйнування немає.

Загалом у ніч на 16 березня та вранці рашистська армія атакувала Україну 211 ударними дронами різних типів, понад сотня з них — Shahed. Станом на 11:00 сили ППО знешкодили 194 безпілотники.

Підготувала: Ніна Петрович