Київський суд буде розглядати позов проти Китаю
Окружний адміністративний суд Києва отримав позов із проханням встановити бездіяльність уряду Китайської Народної Республіки та державних органів України, що призвело до поширення Covid-19.
Відповідачами позивач визначив Державну раду КНР, Офіс президента України, Кабінет міністрів України, Міністерство охорони здоров'я України та Міністерство соціальної політики України, про це повідомляє пресслужба суду.
Також вказали, що відповісти мають Служба безпеки України, Офіс генерального прокурора, експрем'єр-міністр Олексій Гончарук, колишні міністри охорони здоров'я Зоряна Скалецька та Ілля Ємець, а також 48 народних депутатів України - членів парламентських комітетів з питань бюджету та з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
Громадська організація, яка виступає позивачем, просить суд визнати бездіяльність цих органів та окремих представників. На думку ГО, вони не вжили належних заходів реагування, спрямованих на захист населення від інфекційних хвороб та запобігання поширенню на території України інфекції.
Загалом позов містить 9 вимог, серед яких зобов'язати уряд КНР виплатити усі цивільно-правові збитки та реституцію, встановлені нормами міжнародного права; зобов'язати Кабмін розробити та виконати відповідні державні цільові програми та санітарно-протиепідемічні правила і норми на виконання Закону "Про захист населення від інфекційних хвороб": зобов'язати МОЗ забезпечити проведення комплексних клінічних випробувань лікарських засобів та експертизи матеріалів клінічних випробувань з метою запобігання поширенню на території України Covid-19.
Наразі суд вирішує, чи відкривати провадження за цією адміністративною справою.





Политика «Росія фінансувала просування мовного закону Ківалова-Колесніченка, – розслідування»
Политика «Україна не хотіла б втягнення Білорусі у війну на боці РФ, – Зеленський»
Мир «У Польщі ведмідь убив жінку у важкодоступному лісі біля кордону з Україною»
Происшествия «ОЗУ "Хімпром" налагодили наркоторгівлю через мережу магазинів U420, – Нацполіція»
Политика «Принц Гарри обратился к Путину: Еще есть момент, чтобы остановить эту войну (видео)»
Политика «Кримінальна відповідальність за українофобію: У Раді зареєстровано законопроєкт»