22:41 / 21.09.2018 Общество

Ситник бреше, аби виправдати незаконність дій і провали НАБУ, – громадські активісти

Picture

Директор Національного антикорупційного бюро бюро Артем Ситник бреше, аби виправдати незаконність дій НАБУ. В результаті бюро стрімко втрачає довіру українців. Про це повідомляє громадська організація «Антикорупційна платформа».

«19 вересня 2018 року українське суспільство стало свідком чергової провальної операції найоплачуваніших в Україні борців з корупцією – детективів та спецназу НАБУ. Під час операції співробітники НАБУ вкотре невдало і з порушенням законодавства намагалися встановити аудіовізуальний контроль за службовим кабінетом керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Також внаслідок непрофесійних дій підрозділу зовнішнього спостереження та спецназу НАБУ було пошкоджено майно та автомобілі САП та НАБУ, фізичних травм зазнав співробітник Управління державної охорони, якого збили автомобілем співробітники НАБУ», – повідомили активісти.

Вони нагадали, що Ситник заявив, що НАБУ не прослуховувало Холодницького. Мовляв авто НАБУ перебувало за півкілометра до будівлі САП, і йому невідомо, з яких причин працівники САП блокували автомобіль НАБУ.

«На превеликий жаль, директор НАБУ і цього разу нахабно бреше, намагаючись цією брехнею виправдати незаконність дій і провал своїх підлеглих. Схема розташування автомобіля з групою зовнішнього спостереження НАБУ спростовує його слова. Згідно даних геолокації, які накладено на мапу, чітко видно, що автомобіль НАБУ знаходився по прямій на відстані 84 метрів від об’єкту за яким планували встановити аудіовізуальний контроль. З врахуванням неможливості переміщення по прямій, відстань від автомобіля НАБУ до об’єкта спостереження становила максимум 142 метри. Директор НАБУ Артем Ситник просто збільшив цю відстань в п’ятеро, щоб таким чином заявити, що стежили зовсім не за САП», – констатують в «Антикорупційній платформі».

В громадській організації нагадують: провальна операція НАБУ відбулася в той самий день, коли Артем Ситник не прибув на засідання Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, де його чекали народні депутати та представники громадськості.

«Гіршого ефекту для самого НАБУ і його очільника годі було й очікувати. Члени парламентського комітету не підбирали слів, почувши про відмову директора НАБУ приїхати і доповісти про результати роботи антикорупційної структури, за діяльність якої українські платники податків сплачують величезні кошти. Зате, замість себе, Артем Сергійович надіслав кольоровий і, безумовно, недешевий звіт про діяльність НАБУ, який більше виглядає як рекламний буклет самого Артема Ситника», – зазначили громадські активісти.

Вони також привели дані останніх соцопитувань, згідно з якими НАБУ довіряють 17,1% опитаних, а не довіряють – 63,1%. В той самий час щодо СБУ ці показники виглядають так: 32,2% і 53,3%, відповідно.

«НАБУ безповоротно втратило кредит довіри українського суспільства, який станом на початок 2017 року становив більше 80%. І хоча пан Ситник регулярно звинувачує у власних промахах СБУ, то САП, є очевидним, що вони тут ні до чого. Слабка людина завжди шукає пояснення невдач навколо, замість розібратися в собі. А ще декілька таких провальних операцій НАБУ і від сьогоднішніх 17% довіри до НАБУ не залишиться і сліду», – резюмують в «Антикорупційній платформі».