ЄС готує рекордні санкції проти 1600 компаній у країні-агресорці
Європейський Союз планує запровадити санкції проти понад 1600 компаній, які, на думку Брюсселя, допомагають рашистам у війні проти України.
Як повідомляє Bloomberg, це є рекордною цифрою фірм країни-агресорки, які будуть внесені до чорного списку одночасно. За словами людей, знайомих із цим питанням, компанії, які потраплять у майбутній санкційний список, мають сукупний річний обіг понад 20 мільярдів доларів.
Якщо пакет буде схвалено, кількість організацій, що перебувають під санкціями ЄС під час війни Росії в Україні, збільшиться на 50%, додали джерела, які анонімно описують приватну роботу. Усі країни ЄС повинні будуть підписати санкції.
Експерти Bloomberg розглядають підготовку нового "чорного списку" російських компаній як останню спробу ЄС змусити президента Росії Володимира Путіна сісти за стіл переговорів. Європейські лідери стверджують, що зміцнення позицій України на полі бою та спад економіки Росії створили можливість для просування нових мирних переговорів, оскільки Москва переглядає прогнози зростання на 2026 рік у бік зниження.
Хоча ця пропозиція значно збільшить кількість компаній, що підпадають під санкції ЄС, вона, ймовірно, не досягне економічного впливу попередніх пакетів заходів, спрямованих проти російської нафтової промисловості та банківської системи, — наголошують джерела Bloomberg.
Офіційні особи повідомили представників ЄС, що планують поширити нову пропозицію найближчими тижнями. Причина - дати країнам достатньо часу для ознайомлення, повідомили джерела.
Мета — ухвалення санкцій на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у жовтні.
Також блок готує додаткові обмежувальні заходи, пов’язані з примусовою депортацією українських дітей. Вони можуть бути прийняті восени.
Підготувала: Ніна Петрович





Спорт «Український сумоїст виграв третій Кубок Імператора»
Политика «Зеленский объяснил отставку Федорова: У меня нет времени урегулировать конфликты между структурами»
Экономика «Франция может пересмотреть запрет на бензиновые автомобили ради сделки с Германией»
Происшествия «Держетнополітики винесла Почаївській лаврі припис через зв'язки з РПЦ»
Мир «"ПіС" втратила єдність: Моравецький кинув виклик Качинському»
Происшествия «"Банда дипломатів" на початку війни розікрали 37 млн грн донорської допомоги – НАБУ»