Загроза вторгнення: Іноземні компанії залишають Кубу, – WSJ
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Міжнародні компанії залишають Кубу, завдаючи чергового удару по економіці острова на тлі посилення тиску з боку адміністрації Трампа, пише The Wall Street Journal.
З суботи на острові були припинені транзакції картами Mastercard і Visa для іноземців, які не є громадянами США. При цьому американцям вже було заборонено користуватись своїми картами.
Іспанські готельні компанії Iberostar та Meliá повідомили, що відмовляються від управління більше десятка готелів на Кубі. Канадська компанія Royalton Hotels & Resorts також припинила свою роботу через спад туристичного потоку.
Минулого місяця роботу призупинила гірничодобувна компанія Sherritt International, колишнього гендиректора якої називали «улюбленим капіталістом» Фіделя Кастро, пише WSJ. Крім цього компанія була одним з найбільших іноземних інвесторів на Кубі. Рішення ухвалили після того, як кілька великих авіакомпаній скасували рейси на острів через брак авіапального.
Впродовж десятиліть іноземні компанії ризикували, працюючи на Кубі, прагнучи закріпитися в туристичному та гірничодобувному секторах Острова Свободи, незважаючи на заборону США. Дані компанії постачали Кубу валютою та діловим досвідом, однак тепер вони зіткнулися з кризою та посиленням тиску Трампа на Гавану, через що ухвалили рішення залишити острів.
Особливо серйозні наслідки для Куби тягне за собою ухід Sherritt, яка щорічно видобувала десятки тисяч тонн нікелю та кобальту на руднику Моа на сході Куби, підтримуючи одну з найважливіших експортних галузей острова.
Хоча компанія формально не підпадала під дію указу Трампа, спрямованого проти економіки Куби, вона заявила, що сам факт публікації указу створив умови, що впливають на її здатність продовжувати роботу. Після відставки кількох високопосадових співробітників компанії та ухід з Куби акції Sherritt впали більш ніж на 50%.
У травні президент США Дональд Трамп підписав указ, який розширює санкції щодо кубинського державного конгломерату GAESA. Приблизно водночас він підписав указ і про санкції проти кубинських чиновників.
GAESA (Grupo de Administración Empresarial SA) - великий кубинський державний конгломерат, який під контролем збройних сил Куби. Створений у 1990-х роках з ініціативи Рауля Кастро як відповідь на економічну кризу після розпаду СРСР та посилення санкцій США.
WSJ зазначає, що указ Трампа фактично змушує іноземних інвесторів обирати: чи продовжувати роботу на Кубі, ризикуючи потрапити під санкції, чи піти.
Наприкінці травня державний секретар США Марко Рубіо повідомив про затримання сестри виконавчого президента кубинського фінансового конгломерату GAESA Адіс Ластрес Морері.
BAGNET зазначає, останні кілька місяців Трамп неодноразово заявляв, що «займеться» Кубою після Ірану. У квітні він спрогнозував падіння режиму на Кубі. Населення Острову Свободи становить майже 11 мільйонів людей.
Підготував: Сергій Дага





Мир «Из Польши депортировали украинца, выловившего «легендарного» местного сома»
Наука и техника «Китай вывел на орбиту группу спутников для поддержки коммерческого Интернета»
Одесса «Подарунок на мільйон: Одеський пенсіонер подарував дружині щасливий лотерейний білет»
Спорт «Руслан Малиновський після завершення контракту з «Дженоа» перейшов до «Трабзонспору»»
Происшествия «На Запорізькій АЕС відновили зовнішнє електропостачання після 15-годинного блекауту, – МАГАТЕ»
Происшествия «Під Чернівцями дерев’яний міст не витримав групу дітей і впав у річку»