Під заборону в РФ потрапили томати, огірки та полуниця з Вірменії
Россільгоспнагляд оголосив про обмеження ввезення плодоовочевої продукції з Вірменії, які набудуть чинности з 30 травня.
Під обмеження потрапили томати, огірки, перець, зелень та полуниця. У російському відомстві заявили, що заходи діятимуть до “вироблення відповідного алгоритму щодо забезпечення безпеки продукції”.
У Россільгоспнагляді пояснили рішення нібито почастішанням порушень під час постачання вірменської продукції та “загрозою фітосанітарному стану” Росії.
За даними відомства, у теплицях Вірменії виявляли карантинні об’єкти, небезпечні для країн-членів Євразійський економічний союз. Із початку року, як стверджує російська сторона, зафіксували 181 подібний випадок.
Також у РФ заявили, що значні обсяги продукції постачають компанії з “невідомою формою власности”, які нібито уникають карантинного фітосанітарного контролю.
Рішення Росії ухвалене на тлі погіршення відносин між Москвою та Єреваном. На початку травня у Єревані відбувся саміт Європейської політичної спільноти та перший саміт Вірменія–ЄС.
У Міністерство закордонних справ Росії тоді заявили, що Європа нібито намагається “втягнути Вірменію в антиросійську орбіту”.
Раніше Владімір Путін також пригрозив Вірменії “українським сценарієм”, а в Кремлі заявляли, що у разі виходу країни з ЄАЕС вона може втратити пільгові ціни на російський газ.
7 червня у Вірменії мають відбутися парламентські вибори. У разі перемоги чинного прем’єра Ніколи Пашиняна він може отримати мандат на продовження курсу на зближення з Європейським Союзом.
Підготувала: Ніна Петрович





Мир «Мадяр заявив, що усі працюють над поверненням європейських трильйонів»
Общество «У ЦПД спростували інфу про закон про відключення мобільного зв'язку під час повітряних тривог»
Политика «Україна визначила пріоритети до "Рамштайну": це ППО, артилерія та дрони»
Происшествия «Командир Третього корпусу прогнозує «вікно можливостей» для України»
Политика «У Євросоюзі відреагували на погрози РФ бити по Києву системно»
Происшествия «Сьогодні через рашистів загинув чоловік у Херсоні»