США заявили про наближення до угоди з Іраном щодо завершення війни, – Axios
Фото: Reuters.com
США заявили про наближення до угоди з Іраном щодо завершення війни та очікують відповідь Тегерана протягом найближчих 48 годин. Про це повідомляє Axios із посиланням на американських посадовців і джерела, обізнані з переговорами.
За їхніми словами, сторони ще не досягли остаточної домовленості, однак перебувають на найближчій до цього стадії від початку війни.
Йдеться про 14-пунктовий меморандум, який має зафіксувати завершення бойових дій і запустити новий етап переговорів.
Документ передбачає 30-денний період для узгодження детальної угоди, зокрема щодо ядерної програми Ірану.
Серед ключових умов — мораторій на збагачення урану, зняття частини американських санкцій і розмороження іранських активів.
Окремо обговорюється питання транзиту через Ормузьку протоку та поступове зняття обмежень на судноплавство.
За даними джерел, США наполягають на тривалому обмеженні ядерної програми — до 20 років, тоді як Іран пропонує значно коротший термін.
Також сторони обговорюють механізми контролю, включно з інспекціями ООН і можливим вивезенням високозбагаченого урану за межі Ірану.
У Білому домі зазначають, що позиції в іранському керівництві залишаються розділеними, що ускладнює досягнення компромісу.
Попри прогрес, ризики зриву переговорів залишаються, і в разі провалу США можуть відновити військові дії або блокаду.
Раніше переговори вже неодноразово заходили в глухий кут, хоча сторони заявляли про наближення до угоди.
Підготував: Сергій Дага





Политика «Премьер Грузии готов «предпринять все разумные шаги» для нормализации отношений с Украиной»
Политика «Війна в Ірані несподівано зміцнила Україну, – ВВС»
Мир «Власники корпорації Samsung заплатила рекордний податок на спадок у розмірі 8 млрд доларів»
Общество «У Львові фото згенероване ШІ видали за виконану роботу: деталі скандалу»
Происшествия «Від парламентських голосів до басейну з джакузі у новій резиденція нардепа, - ЗМІ»
Происшествия «Російські керовані авіабомби зруйнували житлові будинки у Запоріжжі, кількість постраждалих зростає»