Кишинів викликав російського посла через нафту в Дністрі
Міністерство закордонних справ Молдови викликало посла Росії Олєґа Озєрова через забруднення річки Дністер унаслідок атаки рашистів.
Про це повідомили в МЗС Молдови.
Так, Молдова вручила Озєрову ноту протесту та принесла на зустріч пляшку із забрудненою водою, яку набрали в Дністрі.
У МЗС наголосили, що викиди в річку загрожують безпеці та здоров'ю громадян Молдови, адже Дністер забезпечує водою близько 80% населення країни та 98% мешканців столиці — Кишинева.
«Ми рішуче засуджуємо цей напад, який спричинив витоки нафти в річці Дністер, що створило великі ризики для довкілля та безпеки водопостачання країни», — йдеться в повідомленні МЗС.
Нагадаємо, що раніше в районі Дністровської ГЕС у Чернівецькій області стався витік ракетного палива внаслідок атаки РФ 7 березня.
Фахівці провели відповідні дослідження та зафіксували перевищення нормативу у 2,5 раза в районі села Нагоряни. Після того як усе узгодять з молдовською стороною, ДСНС розпочне встановлювати загороджувальні бонові лінії та використовувати сорбенти для збору маслянистих забруднень.
Згодом уряд Молдови оголосив про запровадження режиму екологічної тривоги в басейні річки Дністер, що передбачає обмеження щодо забору та використання води в забруднених секторах, залучення додаткових структур та інтеграцію міжнародних команд із ЄС, а також мобілізацію додаткових ресурсів.
Уряд запланував на найближчий період встановлення додаткових дамб, щоб не допустити проходження нафтопродуктів, та проведення інвентаризації водозабірних свердловин.
Підготувала: Ніна Петрович





Происшествия «Правоохоронні органи назвали причину смерті командира 154 ОМБр Володимира Кононнікова»
Мир «ВМС Эстонии восстановят три корабля и готовят масштабное обновление флота»
Происшествия «Спротив триває: 1586-та доба протистояння України збройній агресії Росії»
Спорт «Мессі – перший футболіст, який забивав у семи матчах поспіль на Мундіалях»
Мир «Власти Венесуэлы сообщают о более 1400 погибших в результате землетрясения»
Политика «Раді пропонують заборонити дублювати інформацію про товари та послуги російською»