Мінфін США випустив ліцензію, що дозволяє РФ продавати нафту та нафтопродукти
Мінфін США/Ілюстративне фото з відкритих джерел
Управління контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) випустило ліцензію, яка дозволяє Росії продавати нафту і нафтопродукти, завантажені на судна до 12 березня.
"Генеральна ліцензія 134, що дозволяє постачання та продаж сирої нафти та нафтопродуктів російського походження, завантажених на судна станом на 12 березня 2026 року", - йдеться у документі.
Ліцензія діє у період з 12 березня по 12 квітня.
Міністр фінансів США Скотт Бессент зазначив, що дозвіл на продаж стосується лише нафти, яка "вже перебуває в дорозі". Мета виданої ліцензії - збільшення глобального охоплення існуючих постачань палива.
"Цей вузьконацілений короткостроковий захід... не принесе значної фінансової вигоди російському уряду", - додав Бессент у соцмережі X.
BAGNET нагадує, 5 березня США видали Індії 30-денну ліцензію на закупівлю російської нафти, яку вже завантажили в танкери.
Раніше Дональд Трамп говорив, що санкції на продаж нафти можуть бути тимчасово скасовані через війну проти Ірану і перекриття Ормузької протоки, що призвело до різкого зростання цін. Санкції проти російської нафти були запроваджені через агресію проти України.
Підготував: Сергій Дага





Мир «Силовики в оточенні Путіна вмовляють його перенести вибори до Держдуми РФ»
Происшествия «Серия мощных взрывов прозвучала в Крыму: в Севастополе заявили о полном блекауте»
Политика «Трамп сделал новое заявление о действиях Зеленского»
Мир «Президент США заперечив введення Іраном платежів за прохід через Ормузьку протоку»
Политика «Сіярто пропонував Лаврову допомогу під час заколоту Пріґожина»
Мир «Сікорський порівняв дії Кремля з підготовкою Третього Рейху до нападу на Польщу у 1939 році»