Трамп звинуватив президента Колумбії у заохоченні наркоторгівлі
Фото: Густаво Петро
США з 19 жовтня припиняють надання Колумбії виплат, субсидій та інших видів фінансової допомоги. Про це заявив президент Сполучених Штатів Дональд Трамп. Він звинуватив президента Колумбії Густаво Петро у заохоченні до масового виробництва наркотиків.
"Мета цього виробництва - продаж величезної кількості наркотиків у США, що несуть смерть, руйнування і хаос", - написав Трамп в соцмережі Truth Social, передає CNN
Він закликав колумбійського колегу закрити місця для виробництва наркотиків, "інакше США закриють їх самі і це буде зроблено не мирно". Колумбійського президента Дональд Трамп назвав "низькорейтинговим і вкрай непопулярним лідером".
США з початку вересня завдали шість ударів по суднах у Карибському басейні, які, за даними американської розвідки, перевозять наркотики. У результаті загинули щонайменше 29 людей. Влада Венесуели у відповідь на удари почала перекидати війська на узбережжя Карибського моря. Президент Колумбії звинуватив США у порушенні суверенітету країни.
На початку року президент Колумбії Густаво Петро заявив, що кокаїн заборонений, тому що він виробляється в Латинській Америці, "а не тому, що гірший за віскі". Якщо його легалізувати, можна перемогти наркокартелі.
У 2021 році ООН повідомляла, що площа посівів коки в Колумбії зросла на 43%, до 204 тис. га, і виробництво кокаїну, сягнуло історичного максимуму в 1,4 тис. тонн.
Колумбія залишається найбільшим у світі виробником кокаїну. У багатьох віддалених районах колумбійці вважають коку "єдиною комерційно життєздатною культурою". Станом на 2022 рік її вирощуванням займалося майже 120 тис. сімей.
Підготував: Сергій Дага





Политика «Испанский суперсовременный фрегат присоединится к авианосной группе Франции в Средиземном море»
Общество «В Польше более 90 украинцев получили решение о депортации»
Общество «Во Львове с 5 по 9 марта будут проходить масштабные контрразведывательные мероприятия»
Происшествия «Голову СБУ Житомирщини Компаніченка, який отримав підозру, звільнено»
Происшествия «Пожежа на Поділлі забрала життя матері та її трьох дітей»
Общество «Мужчины чаще выражают желание праздновать 8 марта, чем женщины: результаты опроса»