В Ізраїлі вручать 54 тис. повісток ультраортодоксальним студентам
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Ізраїльська армія планує вручити 54 тисячі повісток студентам-ультраортодоксам, які навчаються в релігійних семінаріях. Це відбудеться після рішення Верховного суду країни, який скасував багаторічні звільнення цієї категорії громадян від військової служби, пише Reuters.
Ультраортодоксальні партії в коаліції прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу шукають компроміс, аби мінімізувати наслідки рішення суду. Лідери громади стурбовані тим, що служба поряд зі світськими ізраїльтянами, зокрема жінками, може загрожувати релігійній ідентичності студентів.
Військова служба в Ізраїлі обов’язкова для більшості євреїв із 18 років і триває від 24 до 32 місяців, із подальшою резервною службою. Араби, які складають близько 21% населення країни, переважно звільнені від обов’язкового призову.
Армія пообіцяла створити умови, що враховуватимуть спосіб життя ультраортодоксів, а також розробити додаткові програми для їхньої інтеграції. Повістки планують розіслати вже цього місяця.
Питання звільнення від служби стало ще гострішим, оскільки в останні роки збройні сили Ізраїлю зазнають значного навантаження через одночасні конфлікти з ХАМАС у Газі, “Хезболлою” в Лівані, хуситами в Ємені та Іраном.
BAGNET нагадує, що Євросоюз цього тижня готується представити перелік із приблизно п’яти можливих санкційних заходів проти Ізраїлю у зв’язку з його діями в секторі Гази.
Підготував: Сергій Дага





Мир «Экс-депутат польского Сейма заявил о поддержке России и помощи её военным»
Одесса «Ворожа атака на Одесу: є загиблі та постраждалі»
Мир «Франція входить у пік нової хвилі спеки: вихідними понад 40°C, оголошено "помаранчевий" рівень небезпеки»
Мир «Місія з охорони повітряного простору: Винищувачі НАТО зможуть збивати повітряні цілі над країнами Балтії»
Киев «Війна та недбалість приватного сектору погіршують екологічне благополуччя київських водойм (фото)»
Мир «Ердоган подарував лідерам країн НАТО старовинні револьвери з бойовими патронами»